Levné ubytování v Jižních Čechách

Tipy na výlety v okolí

Něco z historie

Zakladatelem obce je podle pověsti rytíř Jaroš, který zde žil před dávnými lety na své tvrzi. A protože dávná tvrz stojí nad soutokem říček Kamenice a Žirovnice, které dále společně pokračují jako Nežárka, zní celé jméno obce Jarošov nad Nežárkou.

Turistika, sport, koupání

V okolí Jarošova lze provozovat pěší turistiku, cykloturistiku, in-line bruslení na příjemné několikakilometrové lesní cyklostezce vedoucí z Horního Skrýchova směrem na Novou Včelnici, rybaření, houbaření, plavání v nedaleké pískovně nebo plaveckém bazénu - Aquaparku v Jindřichově Hradci (www.bazen.jh.cz), tenis, beach volleyball. K dispozici je i fotbalové hřiště, tenisové kurty a sportovní hala.

Po domluvě je možné využívat sportovní areál, kde najdete antukové nebo asfaltový tenisový kurt, hřiště na beach volleyball a fotbalové hřiště. V případě špatného počasí se sportovci mohou uchýlit do kryté haly a zahrát si zde tenis, basketball, volleyball, sálovou kopanou nebo stolní tenis.

 

                       

Možnosti cykloturistických výletů

Jarošov nad Nežárkou je ideálním výchozím bodem na výlety po České Kanadě. Nedaleko Jarošova najdeme několik zajímavých městeček, které stojí rozhodně za návštěvu. Cestu do nich je možné naplánovat překrásnou přírodou po značených cykloturistických nebo turistických trasách. Můžete vyšlápnout například do Kamenice nad Lipou s krásným zámkem a 600 let starou lípou, na z pohádek známý zámek Červená Lhota, do Nové Bystřice, Slavonic, na nedaleký Landštejn, či do Žirovnice. Pro zdatnější cyklisty nebude problém navštívit Telč s unikátním renesančním náměstím, městečko a zámek Dačice nebo město Třeboň.  Na výlet s kolem se můžete nechat popovézt i místní úzkokolejkou a podívat se tak i do vzdálenějších destinací.

V Jindřichově Hradci je mobilní cykloservis a další cykloservisy pro všechny, kteří během své dovolené potřebují svá kola opravit.

 

Rybaření

Přímo centrem obce protékají tři řeky, které jsou pro rybaření jako stvořené. V okolí obce je řada soukromých revírů, na které je možné si zakoupit povolenku.

  

Turistické zajímavosti

V 5 km vzdáleném Jindřichově Hradci je možné navštívit po pražských Hradčanech a Českém Krumlově třetí největší zámecký komplex v Čechách (www.zamek-jindrichuvhradec.cz), muzeum (www.mjh.cz) , nebo největší evropský lidový betlém - Krýzovy jesličky    (www.mjh.cz/expozice- muzea/kryzovy-jeslicky ) . Největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů, patří k nejnavštěvovanějším expozicím muzea. Velkolepý betlém obsahuje 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje.

Město Jindřichův Hradec leží na patnáctém poledníku a je jedním z nejkrásnějších měst Jižních Čech. Historické jádro města bylo prohlášeno památkovou rezervací. Jindřichův Hradec získal titul „ Historické město roku 2007“.

 

V J.Hradce se také můžete podívat na vyhlídkovou věž, která měří celkem 68,3 metru, z toho báň téměř 24 metrů. Koule na vrcholu má průměr 1,2 metru a kříž na špici je 5 metrů vysoký. Návštěvník, který vystoupí po 153 schodech až nahoru, si bude město prohlížet z výšky 35,3 metru a octne se přitom ve výšce 513 metrů nad mořem. Vystoupat až na samý ochoz městské vyhlídkové věže se rozhodně vyplatí. Pohled, který se odvážlivcům naskytne, určitě za všechnu tu námahu stojí.

Další zastávku můžete udělat v Muzeu fotografie či v Gobelínové dílně (www.dumgobelinu.cz).

 

Ve městě se určitě také běžte podívat na aqua show sv.Floriána. Unikátní aqua show, která je druhá svého druhu v Evropě, je spuštěna každý den od 9:00 do 19:00 vždy v celou hodinu. Kombinace světelných efektů, videoprojekce a obrazců za pomoci padající vody poskytuje nádhernou podívanou. Unikátní aqua show je nainstalována v objektu bývalé hasičárny v Růžové ulici v Jindřichově Hradci v pasáži, která představuje symbolické náměstíčko se sochou sv. Floriána, patrona hasičů.

 

         

 

Pokud by existovala soutěž o nejslavnější jindřichohradeckou čáru, dozajista by vyhrála ta, kterou návštěvníci najdou na nároží proboštského kostela Nanebevzetí Panny Marie v samotném centru města. Nenápadný pruh z dlažebních kostek na první pohled nevěstí nic převratného, přesto je už řadu let jednou z největších jindřichohradeckých atrakcí. Ona čára totiž vyznačuje místo, kterým prochází 15. poledník východní délky.

Město si můžete prohlédnout i z vodní hladiny - projížďkou po rybníku Vajgar zapůjčením plavidla na Plovárně Vajgar. V Jindřichově Hradci můžete navštívit kino Střelnice, v létě pak řadu koncertů, divadelních představní a letní kino. Na začátku srpna pak můžete navštívit pouť Porcinkule, která je doprovázena jak pouťovými atrakcemi, tak i rozsáhlou nabídkou stánkového prodeje, která zahrnuje  květiny, dárkové předměty, místní potraviny, dárkové předměty, oděvy, hračky apod. V případě špatného počasí si můžete pobyt zpestřit návštěvou aquaparku  (www.bazen.jh.cz )

 

 

Cestovat do Jindřichova Hradce můžete např. historickým vlakem "lokálkou" - úzkorozchodnou tratí spojující Jindřichův Hradec s Obrataní a Novou Bystřicí. V sezóně jezdí z hradeckého nádraží do pohraničního města ležícího v centru České Kanady, Nové Bystřice, lokálka tažená parní lokomotivou.

 

Nedaleko Nové Bystřice je možné navštívit zříceninu pohraničního hradu Landštejn (www.staremestopl.cz) s bohatou historií.

Jedním z tipů na výlet může být i návštěva Malíkovských skal, kde se každé léto pořádá folklórní festival. Každoročně se v Jarošově nad Nežárkou pořádá cyklistický závod - Jarošovská šlapka.  

           

 
     

Tipy na výlety pro pěší i cyklisty - Rozhledny

 

Rozhledna Rýdův kopec se nachází za obcí Děbolín, cca 6km od Jindřichova Hradce. Je volně přístupná každý den od 8:00 do 20:00 v období od března do října.

 

Rozhledna U Jakuba se nachází necelých 24km východně od J.Hradce nedaloko obce Valtínov směrem na Dačice.

 

 

Tipy pro rodiny s dětmi

  • Pro rodiny s dětmi doporučujeme návštěvu Zooparku na Hrádecku nacházejícího se mezi obcemi Horní a Dolní Pěna u Jindřichova Hradce. K vidění je zde více než 100 zajímavých zvířat, návštěva vám zabere cca 1,5 hodiny.
  • Fantazium v Roseči je malý park s hrami, scenériemi a soutěžemi, prožijete zde zábavný den s celou rodinou. Pro děti jsou připravené výtvarné díly.
  • Léto v kukuřici v Roseči - celodenní zábava pro celou rodinu, hned vedle Houbového parku. Jedná se o největší kukuřičné bludiště, kde kromě bludiště mají i bazén, tříkolky, trampolíny a slámový hrad.
  • Obludiště v Dolní Pěně - největší keřový labyrint ve střední Evropě.
  • Pelhřimovské peklo v Pelhřimově na Masarykové náměstí - najdete zde opravdové vzrušení a zábavu
  • Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

 

Další tipy na návštěvu měst

Kunžak: www.kunzak.cz  (12km)

Slavonice: www.slavonice.cz  (30km)

Nová Bystřice: www.novabystrice.cz  (19km)

Dačice: www.dacice.cz (35km)

Telč: www.telc.eu  (33km)

Hluboká nad Vltavou, zámek (50km)

Třeboň, zámek, Schwarzenberská hrobka  (37km)

Hrad Kámen - muzeum motorek (30km)

Pelhřimov (30km)

Tipy na kulturní akce v okolí

Kalendář akcí naleznete na www.penzion-samorost.cz

 

 

Kontakt

Apartmán Jarošov

penzion-samorost@seznam.cz

Jarošov nad Nežárkou 36
378 41 Jarošov nad Nežárkou
okr. Jindřichův Hradec

+420 603104895

Vyhledávání

Nabídka na Levné ubytování v jižních čechách poblíž Jindřichova Hradce

28.09.2023 00:00

LÉTO 2024

Letní termíny 2024 jsou zatím ještě volné, rezervujte si svůj pobyt včas.
31.08.2023 00:00

SLUŽBY RESTAURACE SAMOROST

V cca 300metrů vzdálené restauraci Samorost Vám nabízíme  jídlo a pití v příjemném prostředí s letní terasou. Více informací na https://www.penzion-samorost.cz/  

Ubytování v apartmánu Jarošov nad Nežárkou

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode